Prelegenci

Ewelina Gnatkowska

Z wykształcenia skandynawistka, z zawodu marketingowiec, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendystka Riksföreningen Sverigekontakt. Przez 12 lat zajmowała się marketingiem i sprzedażą na rynkach zagranicznych, w takich firmach jak Barlinek S.A., Foodcare sp. z o.o. czy Marmite S.A. Brała udział w projektach związanych z wprowadzaniem marek na rynki eksportowe, podnoszeniem efektywności procesów sprzedaży, obsługi klienta oraz logistyki. Odpowiedzialna za wdrażanie strategii komunikacji zarówno z klientami biznesowymi, jak i inwestorami. 

Obecnie w Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska) działa na rzecz rozwoju polsko-niemieckich stosunków gospodarczych. Pomaga firmom nawiązywać kontakty, ułatwia start w kraju partnerskim, służy pomocą przy rozwiązywaniu problemów prawno-podatkowych, a także dostarcza analizy rynkowe. 

Prywatnie fanka niemieckiej konsekwencji i szwedzkiego egalitaryzmu. Uzależniona od książek i seriali kryminalnych. Włada czterema językami: angielskim, niemieckim, szwedzkim i włoskim. 

Marcin Kaczmarek

prezes oraz współzałożyciel firmy Consileon Polska

Ekspert w zakresie wykorzystania IT w biznesie, który doskonale wie, jak przekuć możliwości technologii w przewagę konkurencyjną przedsiębiorstw. Specjalista w zakresie zwinnego projektowania (m.in. SCRUM). Znawca najnowszych trendów związanych z rozwiązaniami cloudowymi i BigData.
Z wykształcenia inżynier oprogramowania. Zrealizował ponad 120 projektów dla liderów branż na rynkach całej Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Tworzył rozwiązania dla korporacji z sektora finansowego, motoryzacyjnego czy handlowego. Współpracował także z innowacyjnymi startupami z Doliny Krzemowej. 
Prezes klastra ICT, aktywnie działający na rzecz lokalnej społeczności IT, biznesu i instytucji jego otoczenia. Prywatnie, zapalony gracz w koszykówkę.

Paweł Panczyj

Ekspert w zakresie wyboru lokalizacji dla projektów

inwestycyjnych. Reprezentował zarówno sektor publiczny (Miasto Wroclaw), jak również inwestorów biznesowych w procesie negocjacji dotyczących wyboru lokalizacji projektów.
Pełnił funkcję Eksperta Ernst & Young. Przez wiele lat był odpowiedzialny za wsparcie inwestorów w realizacji projektów inwestycyjnych po podjęciu decyzji lokalizacyjnej, nadzór nad procesem legislacyjnym w zakresie rejestracji firm i udzielania wsparcia na poziomie krajowym i lokalnym, doradztwo w procesie inwestycyjnym w zakresie udzielania lokalnych pozwoleń związanych z inwestycją, wsparcie w procesie ubiegania się o przywileje specjalnej strefy ekonomicznej.
Związany z ABSL od początku powstania Stowarzyszenia. Pełnił kolejno funkcję Doradcy Zarządu, Dyrektora Zarządzającego, a obecnie zasiada w Zarządzie ABSL na stanowisku Strategy & Business Development Director.

Karolina Korzeniewska

Account Executive CEE, ANTAL Sp. z o. o.

Z wykształcenia socjolog, wcześniejsze doświadczenia zdobyła w strukturach firm międzynarodowych. Do Antal dołączyła w 2012 roku jako konsultant ds. ubezpieczeń. Przez 4 lata sukcesywnie rozwijała swoje kompetencje i od 2016 roku zajmuje stanowisko Account Executive Europe. Obecnie odpowiedzialna jest przede wszystkim za budowanie i rozwijanie relacji z kluczowymi partnerami biznesowymi w Europie w ramach struktur Antal oraz Enloyd, zarządzanie międzynarodowymi projektami rekrutacyjnymi, a także za prowadzenie procesów rekrutacyjnych na stanowiska najwyższego szczebla dla sektora SSC, BPO oraz rynków finansowych. Posiada doświadczenie w prowadzeniu projektów zarówno w Polsce, jak i Europie Środkowej i Wschodniej oraz regionach EMEA. Od stycznia 2020 objęła zarządzanie projektem ReX, gdzie zajmuje się rozwojem usługi, portfolio klientów oraz freelancerów.

Kamil Pilarski

Dyrektor Zarządzający Avid Technology

Absolwent wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Ze Szczecinem związany od 2008 roku. Przez ostatnie 12 lat rozwija swoją karierę w lokalnych firmach z branży IT/ITO/R&D oraz współdziała z sektorem nowoczesnych usług dla biznesu.

Członek Zarządu Klaster.IT oraz ABSL Chapter Leader działający na rzecz rozwoju nowoczesnego biznesu w Szczecinie. Dzięki swojej aktywności od października 2019 pełni rolę przewodniczącego Rady Gospodarczej prezydenta Szczecina.
Prywatnie fan piłki kopanej oraz polskich zespołów rockowych.

 

Stephan Fricke

Deutscher Outsourcing Verband

jest Dyrektorem Generalnym i Przewodniczącym Rady Doradczej niezależnego Deutscher Outsourcing Verband (Niemieckie Stowarzyszenie Outsourcingu) oraz Niemieckiego Stowarzyszenia Automatyzacji Procesów. Na tym stanowisku współpracuje z wiodącymi organizacjami ze strony kupców, dostawców i konsultantów, a także ze stowarzyszeniami branżowymi i organizacjami rządowymi, koncentrując się na poprawie warunków rynkowych dla usług IT, BPO i SSC, a także dla automatyzacji procesów w Niemczech i Europie. Jest autorem licznych i regularnych prelekcji dotyczących rynków w poszczególnych krajach i ich wpływu na społeczeństwa i gospodarki. Jest także redaktorem naczelnym czasopisma Outsourcing Journal, którego zadaniem jest dzielenie się wiedzą doświadczonych ekspertów branżowych z Niemiec, Europy i innych krajów. Doradza firmom w zakresie strategii i działań na rynku niemieckim, a także organizacjom wsparcia gospodarczego w zakresie rozwoju lokalnych sektorów ICT i BSS.
Kontakt ze Stephanem za pośrednictwem LinkedIn i Xing.

 

Organizator

Patronat honorowy

Partner

ProgramSprawdź,
co dla Ciebie przygotowaliśmy.
KontaktMasz pytanie?
Napisz do nas.